بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5424715قال رب إني دعوت قومي ليلا ونهارا
Ai tha: “O Zoti im, unë, me te vërtetë, e thirra popullin tim natë e ditë,
5425716فلم يزدهم دعائي إلا فرارا
por thirrja ime (nuk solli dobi, por) shkaktoi largim edhe më të madh.
5426717وإني كلما دعوتهم لتغفر لهم جعلوا أصابعهم في آذانهم واستغشوا ثيابهم وأصروا واستكبروا استكبارا
E, sa herë që i thërrita (unë) ata (në punë të mbarë), për t’i falur Ti, ata i shtinin gishtërinjtë në veshët e tyre dhe mbuloheshin me petkat e tyre (për të mos më parë) – ishin këmbëngulës dhe shumë mendjemëdhenj.
5427718ثم إني دعوتهم جهارا
Pastaj, i thirra haptazi (me zë edhe më të lartë),
5428719ثم إني أعلنت لهم وأسررت لهم إسرارا
e mandej ua shpalla publikisht atë, si dhe në besim u përshpërita (i thirra në të gjitha format).
54297110فقلت استغفروا ربكم إنه كان غفارا
Dhe ju thashë: Kërkoni falje nga Perëndia i jua, sepse, me të vërtetë, Ai është falës, i madh;
54307111يرسل السماء عليكم مدرارا
Ai do t’ju dërgojë juve shi të bollshëm,
54317112ويمددكم بأموال وبنين ويجعل لكم جنات ويجعل لكم أنهارا
dhe do t’ju ndihmojë me pasuri dhe me fëmijë, dhe për ju do të krijojë kopshtije dhe për ju do të krijojë lumenj.
54327113ما لكم لا ترجون لله وقارا
Përse nuk i frikoheni madhërisë së Perëndisë,
54337114وقد خلقكم أطوارا
e, Ai ju ka krijuar me forma (faza) të ndryshme?!


0 ... 532.3 533.3 534.3 535.3 536.3 537.3 538.3 539.3 540.3 541.3 543.3 544.3 545.3 546.3 547.3 548.3 549.3 550.3 551.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

4964347239022905476354215154160523051628