بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
60789220إلا ابتغاء وجه ربه الأعلى
Por vetëm për të fituar kënaqësinë e Zotit të vet, më të lartit,
60799221ولسوف يرضى
Për Zotin, ai do të gëzojë atë kënaqësi!
6080931بسم الله الرحمن الرحيم والضحى
Pasha paraditën!
6081932والليل إذا سجى
Pasha natën kur shtrinë errësirën!
6082933ما ودعك ربك وما قلى
Zoti yt nuk të ka lënë, as nuk të ka përbuzur.
6083934وللآخرة خير لك من الأولى
Dhe se bota e ardhshme është shumë më e mirë për ty se e para.
6084935ولسوف يعطيك ربك فترضى
E Zoti yt do të jepë ty, e ti do të kënaqesh.
6085936ألم يجدك يتيما فآوى
A nuk të gjeti ty jetim, e Ai të bëri vend (të dha përkrahje).
6086937ووجدك ضالا فهدى
Dhe të gjeti të paudhëzuar e Ai të udhëzojë.
6087938ووجدك عائلا فأغنى
dhe të gjeti të varfër, e Ai të begatoi.


0 ... 597.7 598.7 599.7 600.7 601.7 602.7 603.7 604.7 605.7 606.7 608.7 609.7 610.7 611.7 612.7 613.7 614.7 615.7 616.7 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

49231754437578325234943463489646563038