بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
26692274ما قدروا الله حق قدره إن الله لقوي عزيز
Ata nuk e çmojnë All-llahun me vlerën e vërtetë, se All-llahu është, njëmend, i fortë e i plotëfuqishëm.
26702275الله يصطفي من الملائكة رسلا ومن الناس إن الله سميع بصير
All-llahu i zgjedh profetët nga mesi i engjujve edhe njerëzve. All-llahu dëgjon krejt dhe i sheh të tëra.
26712276يعلم ما بين أيديهم وما خلفهم وإلى الله ترجع الأمور
Ai e di se çka ka para tyre dhe çka ka pas tyre, dhe të gjitha çështjet i kthehen All-llahut.
26722277يا أيها الذين آمنوا اركعوا واسجدوا واعبدوا ربكم وافعلوا الخير لعلكم تفلحون
O besimtarë, kryene faljen dhe përuluni e adhuroni Zotin tuaj dhe bëni vepra të mira, ndoshta do të shpëtoni.
26732278وجاهدوا في الله حق جهاده هو اجتباكم وما جعل عليكم في الدين من حرج ملة أبيكم إبراهيم هو سماكم المسلمين من قبل وفي هذا ليكون الرسول شهيدا عليكم وتكونوا شهداء على الناس فأقيموا الصلاة وآتوا الزكاة واعتصموا بالله هو مولاكم فنعم المولى ونعم النصير
Dhe luftoni për hirë të All-llahut ashtu si duhet të luftoni! Ai juve ju ka zgjedhur dhe në fe nuk ju ka caktuar asgjë të rëndë, në fenë e të parit tuaj Ibrahimit. Juve që moti ju ka quajtur muslimanë por edhe në këtë (Kur’an). Profeti le të jetë dëshmitar i juaj e ju t’u bëheni dëshmitarë njerëzve të tjerë. Prandaj kryeni faljen dhe jepni zeqatin deh lidhuni bindshëm te All-llahu; ai është zotëri i juaj, dhe sa zotëri e ndihmës i mirë është!
2674231بسم الله الرحمن الرحيم قد أفلح المؤمنون
Besimtarët kanë shpëtuar!
2675232الذين هم في صلاتهم خاشعون
Ata të cilët namazin e tyre e bëjnë me respekt-frikë.
2676233والذين هم عن اللغو معرضون
Ata të cilët u shmangen fjalëve të kota,
2677234والذين هم للزكاة فاعلون
Ata të cilët e japin zeqatin,
2678235والذين هم لفروجهم حافظون
Ata të cilët e ruajnë nderin e tyre.


0 ... 256.8 257.8 258.8 259.8 260.8 261.8 262.8 263.8 264.8 265.8 267.8 268.8 269.8 270.8 271.8 272.8 273.8 274.8 275.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

365324871327561437985392243426523964757