بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
60699211وما يغني عنه ماله إذا تردى
E pasuria e tij nuk do t’i bëjë dobi, kur ai të zhduket.
60709212إن علينا للهدى
Detyrë e jonë është vetëm të udhëzojmë.
60719213وإن لنا للآخرة والأولى
Dhe vetëm e Jona është bota tjetër si dhe kjo.
60729214فأنذرتكم نارا تلظى
Unë ua kam tërhequr vërejtjen për zjarrin të ndezur fort.
60739215لا يصلاها إلا الأشقى
Që aty nuk hyn tjëtërkush, pos atij që është më i prishuri.
60749216الذي كذب وتولى
I cili përgënjeshtroi dhe u zmbraps.
60759217وسيجنبها الأتقى
Ndërsa ai që është më i devotshëm do të jetë larg tij.
60769218الذي يؤتي ماله يتزكى
Ai që e jep pasurinë e vet e pastrohet,
60779219وما لأحد عنده من نعمة تجزى
E jo për ta shpërblyer ndokë që i ka bërë mirë më parë.
60789220إلا ابتغاء وجه ربه الأعلى
Por vetëm për të fituar kënaqësinë e Zotit të vet, më të lartit,


0 ... 596.8 597.8 598.8 599.8 600.8 601.8 602.8 603.8 604.8 605.8 607.8 608.8 609.8 610.8 611.8 612.8 613.8 614.8 615.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

78256223308525226966772169149341235376