بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
58998415بلى إن ربه كان به بصيرا
Po, se, vërtet Zoti i tij gjithnjë e ka parë atë.
59008416فلا أقسم بالشفق
Betohem në kuqërrimin e horizontit pas perëndimit,
59018417والليل وما وسق
Dhe në natën dhe çka ajo tubon,
59028418والقمر إذا اتسق
Dhe në hënën kur ajo është e plotë.
59038419لتركبن طبقا عن طبق
Ju patjetër do të përjetoni gjendje pas gjendjeje.
59048420فما لهم لا يؤمنون
E, çka kanë ata që nuk besojnë?
59058421وإذا قرئ عليهم القرآن لا يسجدون
Dhe kur u lexohet atyre Kur’ani, nuk përulen (nuk bien në sexhde)?
59068422بل الذين كفروا يكذبون
Përkundrazi, ata që nuk besuan edhe përgënjeshtrojnë?
59078423والله أعلم بما يوعون
E All-llahu e di më së miri se çka mbajnë fshehtë ata!
59088424فبشرهم بعذاب أليم
Lajmëroji, pra me një dënim të dhembshëm.


0 ... 579.8 580.8 581.8 582.8 583.8 584.8 585.8 586.8 587.8 588.8 590.8 591.8 592.8 593.8 594.8 595.8 596.8 597.8 598.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

193315634041216674211889860984002577