بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5834825علمت نفس ما قدمت وأخرت
Atëbotë secili njeri e din se çka punuar dhe çka ka lënë prapa!
5835826يا أيها الإنسان ما غرك بربك الكريم
O ti njeri po ç’të mashtroi ty kundrejt Zotit tënd që është bujar e i urtë?
5836827الذي خلقك فسواك فعدلك
I cili të krijoi, të përsosi dhe të drejtoi.
5837828في أي صورة ما شاء ركبك
Të formësoi në formën që Ai dëshiroi!
5838829كلا بل تكذبون بالدين
Jo, nuk është ashtu. Ju përgënjeshtroni ditën e përgjegjësisë.
58398210وإن عليكم لحافظين
Kurse ndaj jush janë përcjellësit!
58408211كراما كاتبين
Janë shkrues të ndershëm te All-llahu.
58418212يعلمون ما تفعلون
Ata e dinë se çka punoni.
58428213إن الأبرار لفي نعيم
E s’ka dyshim se të mirët janë në kënaqësinë e përjetimeve (në Xhennet).
58438214وإن الفجار لفي جحيم
Dhe se mëkatarët janë në Xhehennem.


0 ... 573.3 574.3 575.3 576.3 577.3 578.3 579.3 580.3 581.3 582.3 584.3 585.3 586.3 587.3 588.3 589.3 590.3 591.3 592.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

139923293585164195020591685503837985589