بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
58158115فلا أقسم بالخنس
Dhe betohem në yjtë që prarojnë,
58168116الجوار الكنس
Të cilët lëvizin dhe të humben syshë.
58178117والليل إذا عسعس
Pasha natën kur errësohet,
58188118والصبح إذا تنفس
Dhe agimin kur zbardhohet!
58198119إنه لقول رسول كريم
Ai (Kur’ani) është, me të vërtetë, fjalë e të dërguarit fisnik,
58208120ذي قوة عند ذي العرش مكين
Të fortit, nga Zoti i gjithësisë së çmuar,
58218121مطاع ثم أمين
Të dëgjueshmit dhe të besueshmit,
58228122وما صاحبكم بمجنون
Shoku i juaj nuk është i marrë
58238123ولقد رآه بالأفق المبين
Në horizont të qartë atë e ka parë,
58248124وما هو على الغيب بضنين
Dhe ai nuk e lë mangut shpalljen,


0 ... 571.4 572.4 573.4 574.4 575.4 576.4 577.4 578.4 579.4 580.4 582.4 583.4 584.4 585.4 586.4 587.4 588.4 589.4 590.4 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

239138919845661593134681137210721221678