بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5764806فأنت له تصدى
Ti atij i vë veshin (i drejtohesh)!
5765807وما عليك ألا يزكى
Po ti nuk ke përgjegjësi, pse ai nuk pastrohet.
5766808وأما من جاءك يسعى
Ndërsa ai që nxiton dhe vjen te ti,
5767809وهو يخشى
Dhe meqë ai frikësohet,
57688010فأنت عنه تلهى
E ti nuk e zë asgjë (dhe nuk ia vë veshin fjalës së tij),
57698011كلا إنها تذكرة
Jo ashtu! Në të vërtetë këto janë këshilla.
57708012فمن شاء ذكره
Kush do merr mesim nga kjo (nga Kur’ani).
57718013في صحف مكرمة
Është këshillë në flet të çmueshme.
57728014مرفوعة مطهرة
Me vlerë të lartë e të ruajtur.
57738015بأيدي سفرة
Në duar të udhëtuesve (engjëjve udhëtues mes All-llahut e njerëzve).


0 ... 566.3 567.3 568.3 569.3 570.3 571.3 572.3 573.3 574.3 575.3 577.3 578.3 579.3 580.3 581.3 582.3 583.3 584.3 585.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

65557325579225637532983345043169152863