بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
56647742وفواكه مما يشتهون
Dhe kanë pemë çfarë të dëshirojnë.
56657743كلوا واشربوا هنيئا بما كنتم تعملون
Hani e pini shijshëm e me ëndje, për atë e keni vepruar.
56667744إنا كذلك نجزي المحسنين
Ne kështu i shpërblejmë mirëbërësit.
56677745ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është mjerim për përgënjeshtuesit.
56687746كلوا وتمتعوا قليلا إنكم مجرمون
Ju (jobesimtarë në dynja) hani e kënaquni përpak kohë, sepse vërtet ju jeni rrebelë.
56697747ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është mjerim për ata që mohuan të mirat e Zotit.
56707748وإذا قيل لهم اركعوا لا يركعون
Dhe kur atyre u thuhej: “Përkuluni!”, ata nuk përkuleshin.
56717749ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është mjerim për ata që përgënjeshtuan.
56727750فبأي حديث بعده يؤمنون
Pra, cilës fjale (libër) pas këtij (Kur’anit) i besojnë?
5673781بسم الله الرحمن الرحيم عم يتساءلون
Për çka ata i bëjnë pyetje njëri-tjetri?


0 ... 556.3 557.3 558.3 559.3 560.3 561.3 562.3 563.3 564.3 565.3 567.3 568.3 569.3 570.3 571.3 572.3 573.3 574.3 575.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

1135288397660985592795359238142174326