بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
56547732إنها ترمي بشرر كالقصر
Ai (Xhehennemi) hedh gaca të mëdha si ndonjë kështjellë.
56557733كأنه جمالت صفر
E që janë si të ishin deve të verdha (shumë të shpejta).
56567734ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është shkatërrim për mohuesit.
56577735هذا يوم لا ينطقون
Kjo është një ditë që ata nuk flasin.
56587736ولا يؤذن لهم فيعتذرون
Atyre as nuk u lejohet që të arsyetohen.
56597737ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë, mjerë ata që përgënjeshtruan!
56607738هذا يوم الفصل جمعناكم والأولين
Kjo është dita e gjykimit, u kemi tubuar juve dhe të mëparshmit.
56617739فإن كان لكم كيد فكيدون
Dhe nëse keni ndonjë dredhi, atëherë bëni dredhira!
56627740ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është shkatërrim për ata që nuk besuan.
56637741إن المتقين في ظلال وعيون
Dhe, nuk ka dyshim se të devotshmit do të jenë nën hije pranë burimeve,


0 ... 555.3 556.3 557.3 558.3 559.3 560.3 561.3 562.3 563.3 564.3 566.3 567.3 568.3 569.3 570.3 571.3 572.3 573.3 574.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

558750985835448337040261056119748854271