بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
55497454كلا إنه تذكرة
Dhe jo! Se ai (Kur’ani) është këshillë e lartë.
55507455فمن شاء ذكره
E kush do, këshillohet me të.
55517456وما يذكرون إلا أن يشاء الله هو أهل التقوى وأهل المغفرة
Po ata nuk mund të marrin mësim prej tij, vetëm nëse All-llahu di, Ai është i denjë për t’iu ruajtur dhe i denjë për falje mëkatesh!
5552751بسم الله الرحمن الرحيم لا أقسم بيوم القيامة
Betohem në ditën e kijametit;
5553752ولا أقسم بالنفس اللوامة
Betohem në shpirtin që është shumë qortues!
5554753أيحسب الإنسان ألن نجمع عظامه
A mendon njeriu se nuk do t’i tubojmë eshtrat e tij?
5555754بلى قادرين على أن نسوي بنانه
Po, do t’ia tubojmë! Duke qenë se Ne jemi të zotët t’ia rikrijojmë si kanë qenë edhe majat e gishtave të tij!
5556755بل يريد الإنسان ليفجر أمامه
Por, njeriu dëshiron të vazhdojë edhe mëtej në mëkate.
5557756يسأل أيان يوم القيامة
Andaj edhe pyet: “Kur është dita e kijametit?”
5558757فإذا برق البصر
E, kur të merren sytë (të parët)?


0 ... 544.8 545.8 546.8 547.8 548.8 549.8 550.8 551.8 552.8 553.8 555.8 556.8 557.8 558.8 559.8 560.8 561.8 562.8 563.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

487049344723114553513722626323746975957