بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5484739رب المشرق والمغرب لا إله إلا هو فاتخذه وكيلا
Ai ësht Zot i lindjes dhe i perëndimit, s’ka zot tjetër përveç Tij, dhe Atë merre për mbrojtës!
54857310واصبر على ما يقولون واهجرهم هجرا جميلا
Dhe, duroji llomotitjet e atyre dhe largohu nga ata në mënyrë të bukur,
54867311وذرني والمكذبين أولي النعمة ومهلهم قليلا
e lermëni Mua (t’i qeroj hesapet) me ata që të konsiderojnë (ty) për gënjeshtar, të cilët jetojnë në luks dhe jepju pak afat atyre:
54877312إن لدينا أنكالا وجحيما
se, padyshim, Ne kemi pranga dhe zjarr,
54887313وطعاما ذا غصة وعذابا أليما
dhe gjellëra që ngelin në fyt, dhe dënime të dhembshme
54897314يوم ترجف الأرض والجبال وكانت الجبال كثيبا مهيلا
në Ditën kur Toka dhe malet dridhen e bëhen si grumbuj të shkapërderdhur të rërës.
54907315إنا أرسلنا إليكم رسولا شاهدا عليكم كما أرسلنا إلى فرعون رسولا
Ne, juve, me të vërtetë, ju kemi dërguar një Profet dëshmitar kundër jush, ashtu siç ia kemi pas dërguar një profet Faraonit,
54917316فعصى فرعون الرسول فأخذناه أخذا وبيلا
por Faraoni e ka kundërshtuar Profetin, andaj e kemi dënuar atë me dënim të rëndë.
54927317فكيف تتقون إن كفرتم يوما يجعل الولدان شيبا
Qysh do të ruheni ju (nga dënimet) nëse mbeteni jobesimtarë Ditën në të cilën fëmijët bëhen të thinjët (prej tmerrit të madh)?!
54937318السماء منفطر به كان وعده مفعولا
Atë ditë, qielli do të çahet (nga tmerri), e premtimi i Zotit do të jetë i plotësuar.


0 ... 538.3 539.3 540.3 541.3 542.3 543.3 544.3 545.3 546.3 547.3 549.3 550.3 551.3 552.3 553.3 554.3 555.3 556.3 557.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.08 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

47776902208616076549076735815375899