بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
54377118ثم يعيدكم فيها ويخرجكم إخراجا
pastaj ju kthen te ajo dhe prej saj sërish do t’ju nxjerrë.
54387119والله جعل لكم الأرض بساطا
Perëndia për ju Tokën e ka bërë shtrojë,
54397120لتسلكوا منها سبلا فجاجا
që të ecni nëpër të, nëpër rrugët e gjera?”
54407121قال نوح رب إنهم عصوني واتبعوا من لم يزده ماله وولده إلا خسارا
Nuhu tha: “O Zoti im, ata më kundërshtuan mua dhe u dhanë pas atyre, pasuria dhe fëmijët e të cilëve nuk kanë sjellë gjë tjetër, pos shkatërrimt,
54417122ومكروا مكرا كبارا
dhe trilluan trillime të mëdha (kundër Nuhut)
54427123وقالوا لا تذرن آلهتكم ولا تذرن ودا ولا سواعا ولا يغوث ويعوق ونسرا
dhe kanë thënë (populli i Nuhut): Mos i lini kurrsesi zotrat tuaja, mos e lini kurrsesi as Veddin, as Suvain, as Jeguthin, as Jeukin, as Nesrin’!
54437124وقد أضلوا كثيرا ولا تزد الظالمين إلا ضلالا
E, këta idhujë kanë mashtruar shumë (njerëz); e ti (keqbërësve), mos u smadho asgjë, përpos humbjes!”
54447125مما خطيئاتهم أغرقوا فأدخلوا نارا فلم يجدوا لهم من دون الله أنصارا
Për shkak të mëkateve të tyre, ata janë përmbytur, e janë hedhur në zjarr dhe ata nuk kanë gjetur mbrojtës tjetër për vete, përveç Perëndisë.
54457126وقال نوح رب لا تذر على الأرض من الكافرين ديارا
Dhe Nuhu tha: “O Zoti im, mos lë të qarkullojë në faqe të dheut asnjë mohues,
54467127إنك إن تذرهم يضلوا عبادك ولا يلدوا إلا فاجرا كفارا
sepse, me të vërtetë, nëse Ti i lë, ata – do t’i shpien në humbje robërit e Tu dhe do tëlindin vetëm mëkatarë dhe jobesimtarë!


0 ... 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 542.6 544.6 545.6 546.6 547.6 548.6 549.6 550.6 551.6 552.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

501014942171230033331196471674521292343