بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5427718ثم إني دعوتهم جهارا
Pastaj, i thirra haptazi (me zë edhe më të lartë),
5428719ثم إني أعلنت لهم وأسررت لهم إسرارا
e mandej ua shpalla publikisht atë, si dhe në besim u përshpërita (i thirra në të gjitha format).
54297110فقلت استغفروا ربكم إنه كان غفارا
Dhe ju thashë: Kërkoni falje nga Perëndia i jua, sepse, me të vërtetë, Ai është falës, i madh;
54307111يرسل السماء عليكم مدرارا
Ai do t’ju dërgojë juve shi të bollshëm,
54317112ويمددكم بأموال وبنين ويجعل لكم جنات ويجعل لكم أنهارا
dhe do t’ju ndihmojë me pasuri dhe me fëmijë, dhe për ju do të krijojë kopshtije dhe për ju do të krijojë lumenj.
54327113ما لكم لا ترجون لله وقارا
Përse nuk i frikoheni madhërisë së Perëndisë,
54337114وقد خلقكم أطوارا
e, Ai ju ka krijuar me forma (faza) të ndryshme?!
54347115ألم تروا كيف خلق الله سبع سماوات طباقا
A nuk po shihni se si Perëndia i ka krijuar shtatë qiejt – palë-palë (kat-kat),
54357116وجعل القمر فيهن نورا وجعل الشمس سراجا
dhe në ta e ka bërë Hënën dritë, kurse Diellin e ka bërë fener (ndriçues)?
54367117والله أنبتكم من الأرض نباتا
Perëndia ju ka krijuar nga toka (dheu), ashtu si bimët,


0 ... 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 543.6 544.6 545.6 546.6 547.6 548.6 549.6 550.6 551.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3134194555228255828112673326052324500