بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53977022إلا المصلين
pos besimtarëve,
53987023الذين هم على صلاتهم دائمون
të cilët në lutjet e veta (namaz) janë të qëndrueshëm;
53997024والذين في أموالهم حق معلوم
dhe që në pasurinë e tyre ka të caktuar një pjesë,
54007025للسائل والمحروم
për lypësin dhe për të varfërin (që nuk e zgjatë dorën),
54017026والذين يصدقون بيوم الدين
dhe ata që besojnë Ditën e Kijametit
54027027والذين هم من عذاب ربهم مشفقون
dhe ata që druajnë nga dënimi i Zotit të tyre, -
54037028إن عذاب ربهم غير مأمون
e, me të vërtetë, (askush) nuk është i sigurtë prej dënimit të Zotit të vet –
54047029والذين هم لفروجهم حافظون
dhe ata që i ruajnë pjesët e turpshme të organizmit të vet,
54057030إلا على أزواجهم أو ما ملكت أيمانهم فإنهم غير ملومين
përveç ndaj bashkëshorteve të tyre dhe ato që i kanë në pronësi – at, a me të vërtetë, nuk meritojnë qortim, -
54067031فمن ابتغى وراء ذلك فأولئك هم العادون
e kush kërkon jashtë këtyre caqeve, është kundërvajtës,


0 ... 529.6 530.6 531.6 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 540.6 541.6 542.6 543.6 544.6 545.6 546.6 547.6 548.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

284331034494134364554692858281828753738