بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53877012وصاحبته وأخيه
me gruan e vet dhe vëllain e vet,
53887013وفصيلته التي تؤويه
dhe me farefisin e tij të ngushtë,
53897014ومن في الأرض جميعا ثم ينجيه
si dhe me të gjithë ata që gjenden në faqe të Tokës – vetëm për të shpëtuar.
53907015كلا إنها لظى
Jo, kurrsesi! Ai është zjarri,
53917016نزاعة للشوى
që duke e kapur për kokë,
53927017تدعو من أدبر وتولى
e tërheq kah veti atë (njeri) që ia ka kthyer shpinën dhe i është shmangur të vërtetës!
53937018وجمع فأوعى
Dhe ka grumbulluar (pasuri) dhe ka depozituar (duke mos dhënë asgjë).
53947019إن الإنسان خلق هلوعا
Njeriu, me të vërtetë, është krijuar lakmus vetjak:
53957020إذا مسه الشر جزوعا
kur e goditë e liga – dëshpërohet
53967021وإذا مسه الخير منوعا
e kur t’i bie e mira – bëhet koprrac (nuk jep – refuzon),


0 ... 528.6 529.6 530.6 531.6 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 539.6 540.6 541.6 542.6 543.6 544.6 545.6 546.6 547.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

6156414115244539310213895559334956175170