بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5379704تعرج الملائكة والروح إليه في يوم كان مقداره خمسين ألف سنة
Atje ngjiten engjëjt dhe shpirti (Xhibrili) në një ditë që zgjatë pesëdhjetë mijë vjet (ose lartësia e atyre shkallëve është pesëdhjetë mijë vjet).
5380705فاصبر صبرا جميلا
Ti, pra, duro me një durim pa ankesë (të mirë).
5381706إنهم يرونه بعيدا
Atyre u duket ai larg,
5382707ونراه قريبا
Kurse Neve ai na duket afër.
5383708يوم تكون السماء كالمهل
Dita kur qielli të bëhet si kallaji i shkrirë.
5384709وتكون الجبال كالعهن
Kodrat të bëhen si leshi i lënurur.
53857010ولا يسأل حميم حميما
Dhe asnjë mik nuk pyet për mikun.
53867011يبصرونهم يود المجرم لو يفتدي من عذاب يومئذ ببنيه
Edhe pse ata shihen ndërmjet vete (edhe njihen, por ikin prej njëri-tjetrit). Krimineli dëshiron sikur të kishte paguar dënimin e asaj dite me bijtë e vet.
53877012وصاحبته وأخيه
Dhe me gruan e vet dhe me vëllain e vet.
53887013وفصيلته التي تؤويه
Edhe me të afërmit e tij që ai te ata mbështetej.


0 ... 527.8 528.8 529.8 530.8 531.8 532.8 533.8 534.8 535.8 536.8 538.8 539.8 540.8 541.8 542.8 543.8 544.8 545.8 546.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

30105546637164017423082484338849551616