بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53746951وإنه لحق اليقين
por, ai (Kur’ani), padyshim, është e vërtetë e pamohueshme.
53756952فسبح باسم ربك العظيم
Prandaj, falenderohu me emrin e Zotit tënd të Madhërueshëm.
5376701بسم الله الرحمن الرحيم سأل سائل بعذاب واقع
Një kurreshtar ka pyetur për dënimin që do të ngjajë,
5377702للكافرين ليس له دافع
ndaj jobesimtarëve, - për të cilin dënim s’ka pengues,
5378703من الله ذي المعارج
(ai dënim është) prej Perëndisë, Zotit të shkallëve të larta (të mirësisë),
5379704تعرج الملائكة والروح إليه في يوم كان مقداره خمسين ألف سنة
ngjiten (hipin) tek Ai engjëjt dhe Shpirti (Xhebraili) në një ditë që zgjatë sa pesëdhjetë mijë vjet (sipas llogarisë së kohës sonë në Tokë),
5380705فاصبر صبرا جميلا
andaj, bëhu i durueshëm, me durim të bukur.
5381706إنهم يرونه بعيدا
Ata, me të vërtetë, (dënimin) e mendojnë të largët (të pamundshëm),
5382707ونراه قريبا
kurse Ne, e dimë të afërt,
5383708يوم تكون السماء كالمهل
atë Ditë kur qielli do të bëhet si llom i vajit,


0 ... 527.3 528.3 529.3 530.3 531.3 532.3 533.3 534.3 535.3 536.3 538.3 539.3 540.3 541.3 542.3 543.3 544.3 545.3 546.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

259259131168605061843591558549883229