بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53676944ولو تقول علينا بعض الأقاويل
Sikur të kishte trilluar (Muhammedi) diçka prej fjalëve në llogari Tonë,
53686945لأخذنا منه باليمين
Ne do ta kapnim atë ëpr dorën e djathtë,
53696946ثم لقطعنا منه الوتين
dhe do t’ia prenim arterien e zemrës,
53706947فما منكم من أحد عنه حاجزين
dhe askush prej jush nuk do të mund ta mbronte prej këtij (dënimi).
53716948وإنه لتذكرة للمتقين
Me të vërtetë, ai (Kur’ani), është, këshillë për ata që dëshirojnë zbatimin e urdhërave dhe të ruhen prej të këqiave,
53726949وإنا لنعلم أن منكم مكذبين
por, Ne, me siguri, e dimë, që ka prej jush përgënjeshtrues.
53736950وإنه لحسرة على الكافرين
Me të vërtetë, ai (Kur’ani), është, fatkeqësi për mohuesit,
53746951وإنه لحق اليقين
por, ai (Kur’ani), padyshim, është e vërtetë e pamohueshme.
53756952فسبح باسم ربك العظيم
Prandaj, falenderohu me emrin e Zotit tënd të Madhërueshëm.
5376701بسم الله الرحمن الرحيم سأل سائل بعذاب واقع
Një kurreshtar ka pyetur për dënimin që do të ngjajë,


0 ... 526.6 527.6 528.6 529.6 530.6 531.6 532.6 533.6 534.6 535.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 542.6 543.6 544.6 545.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

398842073787112130739754546547211193802