بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53576934ولا يحض على طعام المسكين
dhe nuk ka nxitur të ushqejë të varfërit e shkretë.
53586935فليس له اليوم هاهنا حميم
Prandaj, ai, sot këtu, nuk ka mik të dashur,
53596936ولا طعام إلا من غسلين
as ushim tjetër, përpos qelbësirës;
53606937لا يأكله إلا الخاطئون
të cilin e hanë vetëm fajtorët (jobesimtarët).
53616938فلا أقسم بما تبصرون
E, Unë betohem me atë çka shihni ju,
53626939وما لا تبصرون
dhe me atë që nuk shihni,
53636940إنه لقول رسول كريم
me të vërtetë, ajo (Kur’ani) është fjala e shpallur Profetit të shenjtë,
53646941وما هو بقول شاعر قليلا ما تؤمنون
e nuk është fjalë e poetit. Pak ju besoni,
53656942ولا بقول كاهن قليلا ما تذكرون
e as nuk është fjalë e ndonjë magjistari (falltori), pak po mendoni ju!
53666943تنزيل من رب العالمين
(Kur’ani) është i zbritur nga Zotii gjithësisë!


0 ... 525.6 526.6 527.6 528.6 529.6 530.6 531.6 532.6 533.6 534.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 542.6 543.6 544.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

57731802328321626871867413817044884603