بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53376914وحملت الأرض والجبال فدكتا دكة واحدة
e toka dhe malet të bartën e të copëtohen nga një shpërthim (eksplodim)
53386915فيومئذ وقعت الواقعة
atë ditë do të ngjajë Dita e Kijametit,
53396916وانشقت السماء فهي يومئذ واهية
dhe do të çahet qielli, e atë ditë do të jetë i thyeshëm,
53406917والملك على أرجائها ويحمل عرش ربك فوقهم يومئذ ثمانية
dhe engjëjt do të rrinë anëve të qiellit, kurse atë ditë – tetë grupe engjëjsh do ta mbajnë Arshin (fronin) e Zotit tënd.
53416918يومئذ تعرضون لا تخفى منكم خافية
Atë ditë do të pyeteni (paraqiteni) ju, dhe asnjë fshehtësi e juaj nuk do të mbetët e pazbuluar:
53426919فأما من أوتي كتابه بيمينه فيقول هاؤم اقرءوا كتابيه
atij që i jepet libri i veprave të tij në dorën e djathtë, do t’ju thotë (të tjerëve): Qe, lexoni librin, tim;
53436920إني ظننت أني ملاق حسابيه
unë kam qenë i bindur se do të paraqes llogari.
53446921فهو في عيشة راضية
E, ai është në një jetë të këndshme,
53456922في جنة عالية
në një kopsht të mrekullueshëm,
53466923قطوفها دانية
frutet e të cilit janë të ulëta (afër duarve).


0 ... 523.6 524.6 525.6 526.6 527.6 528.6 529.6 530.6 531.6 532.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 542.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

301233433677296259524724170785058488