بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
5327694كذبت ثمود وعاد بالقارعة
Themudi dhe Adi e kanë përgënjeshtruar Kijametin,
5328695فأما ثمود فأهلكوا بالطاغية
e populli i Themudit është shkatërruar me një ulurimë (britmë) të madhe temrruese,
5329696وأما عاد فأهلكوا بريح صرصر عاتية
e populli i Adit është shkatërruar me një furtunë të hatashme,
5330697سخرها عليهم سبع ليال وثمانية أيام حسوما فترى القوم فيها صرعى كأنهم أعجاز نخل خاوية
të cilën Perëndia ua ka dërguar atyre shtatë netë dhe tetë ditë – parreshtur, e ku mund t’i vërejshe njerëzit e përmbysur si trungjet e hurmeve të kalbura,
5331698فهل ترى لهم من باقية
e, a po sheh mos ka mbetur kush prej tyre?
5332699وجاء فرعون ومن قبله والمؤتفكات بالخاطئة
E, ka ardhur Faraoni, dhe ata para tij, si dhe populli (i Lutit), me gabime të mëdha
53336910فعصوا رسول ربهم فأخذهم أخذة رابية
dhe e kundërshtuan të dërguarin e Zotit të tyre, andaj Perëndia i ka dënuar ata me dënim të ashpër.
53346911إنا لما طغى الماء حملناكم في الجارية
Ne, kur vërshoi uji i madh, ju ngarkuam juve në anije,
53356912لنجعلها لكم تذكرة وتعيها أذن واعية
për t’ju bërë këtë juve mësim dhe që të mbajnë mend veshët e atyre njerëzve (të dijshëm),
53366913فإذا نفخ في الصور نفخة واحدة
e kur të fryejë njëherë buria,


0 ... 522.6 523.6 524.6 525.6 526.6 527.6 528.6 529.6 530.6 531.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 541.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.03 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

2858264930952516261612091494178548802876