بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53176846أم تسألهم أجرا فهم من مغرم مثقلون
A po kërkon ti shpërblim nga ata, e ata janë të rënduar nga borxhet?
53186847أم عندهم الغيب فهم يكتبون
E, a ka tek ata dijeni të fshehtë, e ata po i përshkruajnë ato?
53196848فاصبر لحكم ربك ولا تكن كصاحب الحوت إذ نادى وهو مكظوم
Duro ti për gjykimin e Zotit tënd dhe mos u bën si peshkatari (Junusi), kur iu lut Zotit të vet, e ai (Junusi) ishte i hidhëruar,
53206849لولا أن تداركه نعمة من ربه لنبذ بالعراء وهو مذموم
dhe, sikur mos ta arrinte atë mirësi prej Perëndisë, ai do të hudhej në një shkretëtirë e do të ishte i qortuar,
53216850فاجتباه ربه فجعله من الصالحين
por, Zoti i tij e ka zgjedhur dhe e ka bërë atë në grupin e njerëzve të mirë.
53226851وإن يكاد الذين كفروا ليزلقونك بأبصارهم لما سمعوا الذكر ويقولون إنه لمجنون
Pothuajse, me të vërtetë, jobesimtarët duan të të rrëzojnë me shikim kur dëgjojnë Kur’anin, duke thënë: “Ai, në të vërtetë, është i marrë!”
53236852وما هو إلا ذكر للعالمين
E, ai (Kur’ani), është këshillë për tërë botën!
5324691بسم الله الرحمن الرحيم الحاقة
Çasti i të vërtetës!
5325692ما الحاقة
Çka është Çasti i të vërtetës?
5326693وما أدراك ما الحاقة
Kush ta shpjegon ty (plotësisht) Çastin e të vërtetës (Kijametin)?


0 ... 521.6 522.6 523.6 524.6 525.6 526.6 527.6 528.6 529.6 530.6 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 540.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

4545404824074192122411384787547930582887