بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
53076836ما لكم كيف تحكمون
Çka keni ju, si gjykoni ju?!
53086837أم لكم كتاب فيه تدرسون
A keni ju ndonjë libër, në të cilin lexoni
53096838إن لكم فيه لما تخيرون
se do të keni atë që e zgjedhni ju?
53106839أم لكم أيمان علينا بالغة إلى يوم القيامة إن لكم لما تحكمون
Apo, a ka për ju betime të mëdha, që do të vlejnë deri në Ditën e Kijametit, e që do ta keni atë çka e keni caktuar.
53116840سلهم أيهم بذلك زعيم
Pyeti ata – kush është garantues për këtë.
53126841أم لهم شركاء فليأتوا بشركائهم إن كانوا صادقين
Ose, a kanë ata bashkëpunëtorë në këtë. E, le t’i sjellin ata bashkëpunëtorët e tyre, nëse flasin të vërtetën.
53136842يوم يكشف عن ساق ويدعون إلى السجود فلا يستطيعون
(Kujtoju) Ditën e vështirë, kur zbulohen të gjitha dhe ata ftohen (thirrën) që të përulen në tokë (në sexhde), e nuk munden (nuk do të kenë fuqi),
53146843خاشعة أبصارهم ترهقهم ذلة وقد كانوا يدعون إلى السجود وهم سالمون
(ata do të jenë) me sy ulur dhe krejtësisht të poshtëruar, - e, me të vërtetë, kanë qenë të ftuar në përulje (sexhde), derisa qenë gjallë dhe shëndoshë.
53156844فذرني ومن يكذب بهذا الحديث سنستدرجهم من حيث لا يعلمون
Prandaj, më lë ti Mua, (Unë) do t’i dënoj ata që e mohojnë këtë Thënie (Kur’anin), Ne ata gradualisht do t’i mashtrojmë (për dënim) në mënyrë të panjohur
53166845وأملي لهم إن كيدي متين
dhe u japim atyre afat, se, me të vërtetë, mashtrimi Im është i fortë!


0 ... 520.6 521.6 522.6 523.6 524.6 525.6 526.6 527.6 528.6 529.6 531.6 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 539.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

53629641395039444455353681712839653