بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
52976826فلما رأوها قالوا إنا لضالون
e kur e panë (kopshtin e shkretëruar), ata thanë: “Na, me të vërtetë, qenkemi të humbur;
52986827بل نحن محرومون
por, jo, jo, - krejt paskemi mbaruar!”
52996828قال أوسطهم ألم أقل لكم لولا تسبحون
Njëri më i arsyeshëm, prej tyre tha: “A nuk ju thashë unë se duhet ta kujtoni Perëndinë!”
53006829قالوا سبحان ربنا إنا كنا ظالمين
“Lavdëruar qoftë Zoti ynë!” – thanë. Na, me të vërtetë, paskemi qentë të padrejtë!”
53016830فأقبل بعضهم على بعض يتلاومون
Dhe, atëherë filluan ta qortojnë njëri-tjetrin.
53026831قالوا يا ويلنا إنا كنا طاغين
“Sa keq për ne!” thanë ata – ne, me të vërtetë, paskemi qenë të egërsuar;
53036832عسى ربنا أن يبدلنا خيرا منها إنا إلى ربنا راغبون
Zoti ynë mund të na japë edhe më të mirë se këtë; me të vërtetë, ne mbështetemi te Zoti ynë!”
53046833كذلك العذاب ولعذاب الآخرة أكبر لو كانوا يعلمون
I tillë ka qenë dënimi, e dënimi në jetën tjetër është më i madh, nëse e dinë!
53056834إن للمتقين عند ربهم جنات النعيم
Për ata që i druajnë Perëndisë, te Perëndia do të ketë kopshte të dhuntisë, -
53066835أفنجعل المسلمين كالمجرمين
Vallë, a do t’i barazojmë muslimanët me njerëzit e këqinj?! –


0 ... 519.6 520.6 521.6 522.6 523.6 524.6 525.6 526.6 527.6 528.6 530.6 531.6 532.6 533.6 534.6 535.6 536.6 537.6 538.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

5686174353563988360836072787418045518