بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
50545675فلا أقسم بمواقع النجوم
Betohem në shuarjen (përëndimin) e yjeve.
50555676وإنه لقسم لو تعلمون عظيم
E ai është betim imadh, sikur ta dini!
50565677إنه لقرآن كريم
Se me të vërtetë ai është Kur’an i famshëm.
50575678في كتاب مكنون
Është në një libër të ruajtur.
50585679لا يمسه إلا المطهرون
Atë nuk e prek kush, vetëm të pastrit (melaiket).
50595680تنزيل من رب العالمين
Është i zbritur prej Zotit të botëve.
50605681أفبهذا الحديث أنتم مدهنون
A, ndaj këtij ligjërimi (Kur’ani) ju jeni që e gënjeni.
50615682وتجعلون رزقكم أنكم تكذبون
Dhe falënderimi për furnizimin tuaj, ju jeni që e gënjeni.
50625683فلولا إذا بلغت الحلقوم
Përse, pra kur arrin shpirti në fyt.
50635684وأنتم حينئذ تنظرون
E ju në atë moment shikoni (se ç’po i ngjet).


0 ... 495.3 496.3 497.3 498.3 499.3 500.3 501.3 502.3 503.3 504.3 506.3 507.3 508.3 509.3 510.3 511.3 512.3 513.3 514.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

5961271345675269615381331416423323960