بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
50145635إنا أنشأناهن إنشاء
Ne i kemi krijuar ato në një krijim të ri (formë të re).
50155636فجعلناهن أبكارا
Dhe ato i kemi bërë virgjëresha.
50165637عربا أترابا
Të dashuruara (për burrat e vet), të një moshe.
50175638لأصحاب اليمين
(Ato janë) për ata të djathtët.
50185639ثلة من الأولين
(Të djathtët) Janë shumë nga të parët (të hershmit).
50195640وثلة من الآخرين
Janë shmë nga më të vonshmit.
50205641وأصحاب الشمال ما أصحاب الشمال
E të majtit, ç’është puna e të majtëve?
50215642في سموم وحميم
Janë në vapë të zjarrit dhe në ujë të valë.
50225643وظل من يحموم
Dhe në errësirë tymi.
50235644لا بارد ولا كريم
As e freskët e as e këndshme.


0 ... 491.3 492.3 493.3 494.3 495.3 496.3 497.3 498.3 499.3 500.3 502.3 503.3 504.3 505.3 506.3 507.3 508.3 509.3 510.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3626322961255382903865327034827701951