بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
49245523فبأي آلاء ربكما تكذبان
E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?
49255524وله الجوار المنشآت في البحر كالأعلام
Dhe të Atij janë anijet lundruese të ngritura lart si kodra në det.
49265525فبأي آلاء ربكما تكذبان
E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?
49275526كل من عليها فان
çdo gjë që është në të (në tokë) është zhdukur.
49285527ويبقى وجه ربك ذو الجلال والإكرام
E dotë mbetet vetëm Zoti yt që është i madhëruar e i nderuar!
49295528فبأي آلاء ربكما تكذبان
E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?
49305529يسأله من في السماوات والأرض كل يوم هو في شأن
(Ai mbetet) Atij i drejtohen me lutje kush është në qiej e në tokë dhe Ai në çdo moment është i angazhuar në çështje të reja (falë mëkate, largon brengosje, jep jetë, jep vdekje, krijon gjendje, zhduk tëtjera etj.).
49315530فبأي آلاء ربكما تكذبان
E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?
49325531سنفرغ لكم أيه الثقلان
Ne do të merremi me (llogarinë për ju) ju, o ju dy të rëndësishmit (njerëz dhe xhinë).
49335532فبأي آلاء ربكما تكذبان
E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?


0 ... 482.3 483.3 484.3 485.3 486.3 487.3 488.3 489.3 490.3 491.3 493.3 494.3 495.3 496.3 497.3 498.3 499.3 500.3 501.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

1699457737673745622454154511208323554532