بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
48975451ولقد أهلكنا أشياعكم فهل من مدكر
E, Ne, madje i kemi shkatërruar të ngjashmit me ju, - e a ka kush që këshillohet (me të)?!
48985452وكل شيء فعلوه في الزبر
E, çkado që punojnë, ato janë në librat (e veprave të njerëzve)
48995453وكل صغير وكبير مستطر
të gjitha, të mëdha dhe të vogla, janë shënuar në rreshta.
49005454إن المتقين في جنات ونهر
Ata që i druajnë Perëndisë me të vërtetë, do të jenë në kopshtet e xhennetit dhe pranë lumenjve
49015455في مقعد صدق عند مليك مقتدر
në vendin e kënaqësisë, te Sunduesi i Plotëfuqishëm.
4902551بسم الله الرحمن الرحيم الرحمن
Bamirësi i Gjithmbarshëm,
4903552علم القرآن
ua ka mësuar Kur’anin,
4904553خلق الإنسان
ka krijuar njeriun,
4905554علمه البيان
ia ka mësuar të shprehurit (e mendimeve dhe ndjenjave).
4906555الشمس والقمر بحسبان
Dielli dhe Hëna (lëvizin) sipas llogarisë (rrugës) së caktuar,


0 ... 479.6 480.6 481.6 482.6 483.6 484.6 485.6 486.6 487.6 488.6 490.6 491.6 492.6 493.6 494.6 495.6 496.6 497.6 498.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.06 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

417785161219158245735279590749993790