بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
305926127وما أسألكم عليه من أجر إن أجري إلا على رب العالمين
Unë nuk kërkoj për këtë ndonjë shpërblim prej jush, e shpërblimi është vetëm prej Zotit të botëve.
306026128أتبنون بكل ريع آية تعبثون
A në çdo bregore ngritni ndonjë shtëpi (ndërtesë) sa për lojë?
306126129وتتخذون مصانع لعلكم تخلدون
Dhe a i ndërtoni pallatet e fortifikura që të jeni përgjithmonë?
306226130وإذا بطشتم بطشتم جبارين
E kur rrëmbeni, rrëmbeni mizorisht.
306326131فاتقوا الله وأطيعون
Pra, kinie frikë All-llahun dhe në dëgjoni mua!
306426132واتقوا الذي أمدكم بما تعلمون
Kinie frikë Atë që u pajisi me çka e dinit vet.
306526133أمدكم بأنعام وبنين
U pajisi me mjete gjallërimi e me djem.
306626134وجنات وعيون
Me kopshte e me burime uji.
306726135إني أخاف عليكم عذاب يوم عظيم
Vërtet, unë i frikësohem dënimit tuaj në një ditë të madhe.
306826136قالوا سواء علينا أوعظت أم لم تكن من الواعظين
Ata thanë: “Për ne është krejt një, si na këshillove, si nuk na këshillove!”


0 ... 295.8 296.8 297.8 298.8 299.8 300.8 301.8 302.8 303.8 304.8 306.8 307.8 308.8 309.8 310.8 311.8 312.8 313.8 314.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3151647621679836681334337061133081912