بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
2675232الذين هم في صلاتهم خاشعون
ata të cilët janë të përulur dhe janë të kujdesshëm gjatë faljes së namazit,
2676233والذين هم عن اللغو معرضون
dhe ata të cilët i shmangën të kotës (fjalë a punë),
2677234والذين هم للزكاة فاعلون
dhe ata të cilët rregullisht japin zeqatin,
2678235والذين هم لفروجهم حافظون
dhe ata të cilët e ruajnë nderin e vet (sa i përket jetës intime),
2679236إلا على أزواجهم أو ما ملكت أيمانهم فإنهم غير ملومين
me përjashtim ndaj grave të veta (me kurorë) dhe ndaj atyre (robreshave) që i kanë në pronësinë e vet, për të cilat nuk janë të qortuara,
2680237فمن ابتغى وراء ذلك فأولئك هم العادون
e kush kërkon përtej tyre (dëfrim nga të ndaluarat), të tillët janë ata që e kanë shkelë normat e caktuara,
2681238والذين هم لأماناتهم وعهدهم راعون
dhe ata të cilët me kujdes i ruajnë ato që u janë besuar (sende ose fjalë), e ruajnë edhe premtimin e dhënë,
2682239والذين هم على صلواتهم يحافظون
dhe ata të cilët i kushtojnë kujdes kohës së namazit të tyre.
26832310أولئك هم الوارثون
Të tillët janë mu ata trashëgimtarët,
26842311الذين يرثون الفردوس هم فيها خالدون
të cilët e trashëgojnë Firdewsin, aty janë përgjithmonë.


0 ... 257.4 258.4 259.4 260.4 261.4 262.4 263.4 264.4 265.4 266.4 268.4 269.4 270.4 271.4 272.4 273.4 274.4 275.4 276.4 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3073565546811366816463955173826644332