بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
23331983ألم تر أنا أرسلنا الشياطين على الكافرين تؤزهم أزا
Vallë, a nuk ke parë ti, se Ne, kemi dërguar te mohuesit djajtë, që t’i nxisin ata në të keqe të madhe?
23341984فلا تعجل عليهم إنما نعد لهم عدا
Andaj, mos kërko shkatërrimin e tyre të shpejtë, se, me të vërtetë, Ne ua numrojmë ditët e tyre të caktuara.
23351985يوم نحشر المتقين إلى الرحمن وفدا
(Kujtoju atyre) kur do t’i tubojmë besimtarët te Mëshiruesi, si të ftuar,
23361986ونسوق المجرمين إلى جهنم وردا
e i shtyejmë mëkatarët në skëterrë (si grixhën e shtazëve kah burimi),
23371987لا يملكون الشفاعة إلا من اتخذ عند الرحمن عهدا
e askush – për askë, nuk do të mund të angazhohet, përveç atij që ka marrë premtim nga Mëshiruesi!
23381988وقالوا اتخذ الرحمن ولدا
Ata thonë: “Bamirësi i Gjithmbarshëm ka marrë (për Veti) fëmijë”.
23391989لقد جئتم شيئا إدا
Ju, me të vërtetë, flisni diçka të shëmtuar!
23401990تكاد السماوات يتفطرن منه وتنشق الأرض وتخر الجبال هدا
Gati janë copëtuar qiejt (prej kësaj thënie), dhe Toka të shëmbet, dhe të rrëzohen malet – duke u thërrmuar,
23411991أن دعوا للرحمن ولدا
meqë ata i përshkruajnë fëmijë Bamirësit të Gjithmbarshëm.
23421992وما ينبغي للرحمن أن يتخذ ولدا
E, për Bamirësin e Gjithmbarshëm, është e pakuptueshme, që të ketë fëmijë.


0 ... 223.2 224.2 225.2 226.2 227.2 228.2 229.2 230.2 231.2 232.2 234.2 235.2 236.2 237.2 238.2 239.2 240.2 241.2 242.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

2778120941914961587636005507303338881503