بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
18431541قال هذا صراط علي مستقيم
(Perëndia) tha: “Kjo është rruga ime e drejtë.
18441542إن عبادي ليس لك عليهم سلطان إلا من اتبعك من الغاوين
Ti, me të vërtetë, nuk ke kurrfarë pushteti ndaj robërve të Mi, përveç atyre të humburve, që të pasojnë ty”.
18451543وإن جهنم لموعدهم أجمعين
Dhe, me të vërtetë, xhehennemi është vendbanimi i tyre i premtuar, për të gjithë:
18461544لها سبعة أبواب لكل باب منهم جزء مقسوم
ai i ka shtatë dyer, e për çdo derë ka pjesë të caktuar”.
18471545إن المتقين في جنات وعيون
Me të vërtetë, ata që ruhen nga mëkatet, do të gjenden në kopshtet e xhennetit pranë burimeve.
18481546ادخلوها بسلام آمنين
(Ju thuhet): “Hyni në to me përshëndetje dhe të siguruar (prej frikës)”.
18491547ونزعنا ما في صدورهم من غل إخوانا على سرر متقابلين
Dhe, Ne, do ta shporrim urrejtjen nga zemrat e tyre (që kanë pasur më parë), ata do të rrinë ulur si vëllezër në kanape (kolltuqe) – njëri përballë tjetrit,
18501548لا يمسهم فيها نصب وما هم منها بمخرجين
aty, nuk do t’i gërget lodhja, ata prej atyhit kurrë nuk do të dëbohen.
18511549نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم
Lajmëroji robërit e Mi (o Muhammed!) se Unë, me të vërtetë, jam Ai që falë dhe mëshiroj,
18521550وأن عذابي هو العذاب الأليم
e që dënimi Im (për të këqinjtë), është me të vërtetë, dënim i dhembshëm!


0 ... 174.2 175.2 176.2 177.2 178.2 179.2 180.2 181.2 182.2 183.2 185.2 186.2 187.2 188.2 189.2 190.2 191.2 192.2 193.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

4870347438814451647216217363399589044