بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
111بسم الله الرحمن الرحيم
Me emër të Allahut, Mëshirues dhe Përdëllimtar i Madh.
212الحمد لله رب العالمين
Çdo lavdërim i përket Allahut (Perëndisë), Zotit të Gjithësisë
313الرحمن الرحيم
Mëshirues dhe Përdëllimtar i Madh.
414مالك يوم الدين
Sunduesit të ditës së gjukimit.
515إياك نعبد وإياك نستعين
Vetëm Ty të adhurojmë dhe vetëm prej Teje ndihmë kërkojmë!
616اهدنا الصراط المستقيم
Udhëzona në rrugë të drejtë.
717صراط الذين أنعمت عليهم غير المغضوب عليهم ولا الضالين
Në rrugën e atyre që u ke dhuruar mirësi. E jo në (rrugën) e atyre që kanë shkaktuar pezmin (Tënd), as në rrugën e atyre që janë të humbur!
821بسم الله الرحمن الرحيم الم
Elif, Lam, Mim.
922ذلك الكتاب لا ريب فيه هدى للمتقين
Ky libër, është i padyshimtë, udhëzues për të gjithë ata që i druajnë dënimit të Perëndisë.
1023الذين يؤمنون بالغيب ويقيمون الصلاة ومما رزقناهم ينفقون
të cilët u besojnë gjërave të padukshme (në bazë të argumenteve mendore) dhe bëjnë namaz dhe japin nga ajo që Ju kemi dhënë;


1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.01 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

223730821755403722155609291319872980