بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
61781032إن الإنسان لفي خسر
me të vërtetë, njeriu është në humbje,
61791033إلا الذين آمنوا وعملوا الصالحات وتواصوا بالحق وتواصوا بالصبر
përveç atyre që besojnë dhe punojnë vepra të mira, dhe të cilët rekomandojnë njëri-tjetrit të vërtetën (fenë Islame), dhe të cilët i rekomandojnë njëri-tjetrit durimin, (në zbatimin e urdhërave të Perëndisë).
61801041بسم الله الرحمن الرحيم ويل لكل همزة لمزة
Mjer për çdo përqeshës – shpifës,
61811042الذي جمع مالا وعدده
që grumbullon pasuri dhe e ruan, (për ardhmërinë e ëndërruar)
61821043يحسب أن ماله أخلده
dhe mendon që ajo pasuri e tij, do ta bëjë të pavdekshëm!
61831044كلا لينبذن في الحطمة
Jo, jo! Mashtrohet! Ai, me të vërtetë, do të hidhet (në) Hutameh (Skëterrë), i habitur;
61841045وما أدراك ما الحطمة
E kush të tregon ty se ç’është el-Hutameh?
61851046نار الله الموقدة
Ai është zjarri i ndezur i Zotit,
61861047التي تطلع على الأفئدة
i cili do të depërtojë deri në zemër.
61871048إنها عليهم مؤصدة
Ai (zjarri) do të jetë i mbyllur mbi ta (si saç),


0 ... 607.7 608.7 609.7 610.7 611.7 612.7 613.7 614.7 615.7 616.7 618.7 619.7 620.7 621.7 622.7 623.7

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

2884280555333424290711434099620730335661