بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
61169610عبدا إذا صلى
njeriun (adhuruesin) kur falet (bënë namaz)?
61179611أرأيت إن كان على الهدى
Më thuaj ti (o Muhammed!), nëse ai mendon se është në rrugën e drejtë,
61189612أو أمر بالتقوى
apo rekomandon që të adhurohen idhujt,
61199613أرأيت إن كذب وتولى
e, çka mendon ti nëse ai i përgënjeshtron (argumentet Tona) dhe kthehet?
61209614ألم يعلم بأن الله يرى
A nuk e di ai – se Zoti i sheh të gjitha (e dhuron të mirin, ndërsa e dënon të keqin)?
61219615كلا لئن لم ينته لنسفعا بالناصية
Jo, jo! Me të vërtetë, nëse nuk tërhiqet nga kjo, do ta kapim për flokësh (gërshetën),
61229616ناصية كاذبة خاطئة
për flokët (gërshetin) e gënjeshtarit dhe fajtorit,
61239617فليدع ناديه
e, ai le ta thërras shoqërinë e vet (në ndihmë).
61249618سندع الزبانية
Na do t’i thërrasim Zebanijt (rojet e Skëterrës).
61259619كلا لا تطعه واسجد واقترب
Jo, jo! Mos iu përul ti atij; por bënë ti sexhde dhe afroju (Zotit tënd)!


0 ... 601.5 602.5 603.5 604.5 605.5 606.5 607.5 608.5 609.5 610.5 612.5 613.5 614.5 615.5 616.5 617.5 618.5 619.5 620.5 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

52431422490341165596468437237484274016