بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
6095945فإن مع العسر يسرا
E, me të vërtetë, me vështirësi – arrihet në lehtësi,
6096946إن مع العسر يسرا
me të vërtetë, me vështirësi – arrihet në lehtësi (lumturi)!
6097947فإذا فرغت فانصب
E, kur ta kryejsh njërën punë, filloja tjetrës (menjëherë)
6098948وإلى ربك فارغب
dhe (vetëm) te Zoti yt syno (drejtohu)!
6099951بسم الله الرحمن الرحيم والتين والزيتون
Betohem në fiq dhe ullinj,
6100952وطور سينين
dhe malin e Sinajit,
6101953وهذا البلد الأمين
dhe në këtë qytet të sigurt,
6102954لقد خلقنا الإنسان في أحسن تقويم
me të vërtetë, Na e kemi krijuar njeriun në formën (hrmoninë) më të bukur,
6103955ثم رددناه أسفل سافلين
pastaj, e kemi kthyer atë në gjendjen më të ulët (në këtë jetë dhe tjetrën),
6104956إلا الذين آمنوا وعملوا الصالحات فلهم أجر غير ممنون
përveç atyre që besojnë dhe punojnë vepra të mira, për ta ka shpëblime të pandërprera.


0 ... 599.4 600.4 601.4 602.4 603.4 604.4 605.4 606.4 607.4 608.4 610.4 611.4 612.4 613.4 614.4 615.4 616.4 617.4 618.4 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

481235153278306465815939238417005885