بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
6084935ولسوف يعطيك ربك فترضى
e, me të vërtetë, Zoti yt do të japi ty, e ti do të jesh i kënaqur.
6085936ألم يجدك يتيما فآوى
A nuk ishe ti bonja, e Ai të mori në strehim,
6086937ووجدك ضالا فهدى
dhe të gjeti të humbur (të paudhëzuar), e të udhëzoi me Shpalljen e Kur’anit,
6087938ووجدك عائلا فأغنى
dhe ishe i varfër e të bëri të pasur?
6088939فأما اليتيم فلا تقهر
Mos e nënçmo bonjakun
60899310وأما السائل فلا تنهر
e lypsin mos e refuzo me ashpërsi,
60909311وأما بنعمة ربك فحدث
dhe dhuntitë e Zotit tënd, shprehi!
6091941بسم الله الرحمن الرحيم ألم نشرح لك صدرك
Vallë, a nuk ta kemi zgjëruar krahërorin (zemrën tënde),
6092942ووضعنا عنك وزرك
dhe ta kemi heqë barrën ty,
6093943الذي أنقض ظهرك
e cila të ka rënduar tepër kurrizin tënd,


0 ... 598.3 599.3 600.3 601.3 602.3 603.3 604.3 605.3 606.3 607.3 609.3 610.3 611.3 612.3 613.3 614.3 615.3 616.3 617.3 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.03 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

45044037158655591086592270136561896137