بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
6049916والأرض وما طحاها
Pasha tokën dhe Atë që e shtriu atë (e sheshoi)!
6050917ونفس وما سواها
Pasha njeriun dhe Atë që e krijoi atë!
6051918فألهمها فجورها وتقواها
Dhe ia mësoi se cilat janë të këqijat dhe të mirat e tij.
6052919قد أفلح من زكاها
Pra, ka shpëtuar ai që e pastroi vetveten.
60539110وقد خاب من دساها
E ka dështuar ai që e poshtëroi vetveten.
60549111كذبت ثمود بطغواها
Themudi përgënjeshtroi për shkak të arrogancës së vet.
60559112إذ انبعث أشقاها
Kur më i keqi i tyre u ngrit me të shpejtë.
60569113فقال لهم رسول الله ناقة الله وسقياها
e Pejgamberi atyre u pat thënë: “Kinie kujdes devenë e All-llahut dhe ndaj pengimit të saj që të pijë ujë.
60579114فكذبوه فعقروها فدمدم عليهم ربهم بذنبهم فسواها
Ata nuk i besuan atij dhe atë (devenë) e therrën dhe Zoti i tyre për shkak të mëkatit të tyre ua rreshtoi ndëshkimet dhe i rrafshoi,
60589115ولا يخاف عقباها
Duke mos iu frikësuar prapavisë së atij (ndëshkimi).


0 ... 594.8 595.8 596.8 597.8 598.8 599.8 600.8 601.8 602.8 603.8 605.8 606.8 607.8 608.8 609.8 610.8 611.8 612.8 613.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

289432196229223560498193417413745393265