بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
59318522في لوح محفوظ
i shkruar në Levhi Mahfudh (në pllakën e ruajtur me kujdes).
5932861بسم الله الرحمن الرحيم والسماء والطارق
Betohem në qiellin dhe yllin e natës.
5933862وما أدراك ما الطارق
E, a e di ti se ç’është ylli i natës?
5934863النجم الثاقب
Ai është ylli që shpon terrin (me dritën e vet).
5935864إن كل نفس لما عليها حافظ
Për çdo njeri ka mbikëqyrës (ndaj tij)!
5936865فلينظر الإنسان مم خلق
Le të shikojë njeriu prej çkahjes është krijuar:
5937866خلق من ماء دافق
është krijuar nga lëngu që kullon (hudhet),
5938867يخرج من بين الصلب والترائب
i cili del nga kurrizi (i mashkullit) dhe krahërori,
5939868إنه على رجعه لقادر
dhe, me të vërtetë, Ai (Perëndia) është i pushtetshëm – për ta kthyer (ringjallë) atë,
5940869يوم تبلى السرائر
në Ditën kur do të zbulohen sekretet


0 ... 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 594 595 596 597 598 599 600 601 602 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

115623255163595174526553580600929621789