بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
58708322إن الأبرار لفي نعيم
E s’ka dyshim se vepërmirët janë në përjetime e kënaqësi (Xhennet).
58718323على الأرائك ينظرون
Të mbështetur në kolltukë vështrojnë.
58728324تعرف في وجوههم نضرة النعيم
Në fytyrat e tyre mund të kuptosh kënaqësinë e përjetimeve.
58738325يسقون من رحيق مختوم
U jepet të pijnë pije në enë të mbyllura.
58748326ختامه مسك وفي ذلك فليتنافس المتنافسون
Pije që në fund asaj i vjen era misk! E për shpërblim të tillë le të garojnë ata që lakmojnë të mirën.
58758327ومزاجه من تسنيم
Dhe përzierja e asaj pije është në tensim (uji më i mirë).
58768328عينا يشرب بها المقربون
Krua nga i cili do të pijnë më të afërmit e Zotit.
58778329إن الذين أجرموا كانوا من الذين آمنوا يضحكون
Mëkatarët ishin ata të cilët i përqeshnin ata që besuan.
58788330وإذا مروا بهم يتغامزون
Dhe kur kalonin (besimtarët) pranë (idhujtarëve), ata ia bënin me sy njëri-tjetrit.
58798331وإذا انقلبوا إلى أهلهم انقلبوا فكهين
E kur ktheheshin te familjet e veta, ktheheshin të kënaqur.


0 ... 576.9 577.9 578.9 579.9 580.9 581.9 582.9 583.9 584.9 585.9 587.9 588.9 589.9 590.9 591.9 592.9 593.9 594.9 595.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

19875097582315035912923235396159773198