بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
57377925فأخذه الله نكال الآخرة والأولى
dhe, Perëndia, ia ekspozoi atij dënimin e kësaj bote dhe të botës tjetër.
57387926إن في ذلك لعبرة لمن يخشى
Kjo është këshillë për ata që i druajnë Perëndisë.
57397927أأنتم أشد خلقا أم السماء بناها
E, çka është më vështirë: krijimi i juaj apo i qiellit? Ai e ka ndërtuar (qiellin),
57407928رفع سمكها فسواها
lart e ka ngritur kupën e tij dhe e ka përsosur,
57417929وأغطش ليلها وأخرج ضحاها
dhe netët e tij i ka bërë të errta, kurse ditët të ndritshme,
57427930والأرض بعد ذلك دحاها
e pastaj e rrafshoi (shtriu) Tokën,
57437931أخرج منها ماءها ومرعاها
dhe nga ajo (toka) i nxorri ujërat dhe kullosat,
57447932والجبال أرساها
dhe malet i bëri të palëvizshme (i forcoi)
57457933متاعا لكم ولأنعامكم
për gjallërinë tuaj dhe të bagëtive tuaja.
57467934فإذا جاءت الطامة الكبرى
E, kur të arrijë vështirësia më e madhe,


0 ... 563.6 564.6 565.6 566.6 567.6 568.6 569.6 570.6 571.6 572.6 574.6 575.6 576.6 577.6 578.6 579.6 580.6 581.6 582.6 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

414319221571871224242334609346254721257