بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
56617739فإن كان لكم كيد فكيدون
e nëse dispononi me ndonjë dinakëri, përdoreni kundër Meje! –
56627740ويل يومئذ للمكذبين
Mjer atë ditë për përgënjeshtarët!
56637741إن المتقين في ظلال وعيون
Ata që ruhen nga të kundërshtuarit Perëndinë, do të jenë në mesin e burimeve dhe të hijeve,
56647742وفواكه مما يشتهون
dhe midis pemëve çfarë i dëshirojnë.
56657743كلوا واشربوا هنيئا بما كنتم تعملون
(Ju thuhet): “Hani e pini, e ju bëftë mirë! (Shpërblim) për atë që keni punuar”.
56667744إنا كذلك نجزي المحسنين
Kështu Na i shpërblejmë ata, që bëjnë vepra të mira. –
56677745ويل يومئذ للمكذبين
Mjer atë ditë për përgënjeshtarët!
56687746كلوا وتمتعوا قليلا إنكم مجرمون
(Ju thuhet jobesimtarëve): “Hani dhe kënaquni, por për pak kohë!”
56697747ويل يومئذ للمكذبين
Mjer atë ditë për përgënjeshtarët!
56707748وإذا قيل لهم اركعوا لا يركعون
Por, kur ju thuhet atyre (në këtë jetë): “Përuluni ndaj Perëndisë (falni namazin)!” – ata nuk përulen. –


0 ... 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 567 568 569 570 571 572 573 574 575 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

13231563486079249289211384318528763885