بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
56407718كذلك نفعل بالمجرمين
Ne ashtu bëjmë me kriminelët.
56417719ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është mjerim i madh për ata që përgënjeshtruan.
56427720ألم نخلقكم من ماء مهين
A nuk u kemi krijuar juve nga një lëng i dobët?
56437721فجعلناه في قرار مكين
Dhe atë e vendosëm në një vend të sigurt.
56447722إلى قدر معلوم
Për deri në një kohë të caktuar.
56457723فقدرنا فنعم القادرون
Dhe Ne bëmë përcaktimin e krijimit. Sa përcaktues të mirë jemi!
56467724ويل يومئذ للمكذبين
Atë ditë është shkatërrim për ata që nuk e njohën fuqinë tonë.
56477725ألم نجعل الأرض كفاتا
A nuk e bëmë Ne tokën që në gjirin e vet mban,
56487726أحياء وأمواتا
Të gjallë dhe të vdekur?
56497727وجعلنا فيها رواسي شامخات وأسقيناكم ماء فراتا
Dhe në të kemi vënë kodra të forta e të larta dhe ju dhamë të pini ujë që ua shuan etjen.


0 ... 553.9 554.9 555.9 556.9 557.9 558.9 559.9 560.9 561.9 562.9 564.9 565.9 566.9 567.9 568.9 569.9 570.9 571.9 572.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

3634289946751570213358635176376214222189