بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
56107619ويطوف عليهم ولدان مخلدون إذا رأيتهم حسبتهم لؤلؤا منثورا
Dhe atyre u sillen për shërbim djelmosha që përherë janë të tillë sa që kur t’i kundrosh të duken si margairtarë të dërdhur.
56117620وإذا رأيت ثم رأيت نعيما وملكا كبيرا
Dhe kur të shikosh sty, sheh begati të mëdha e zotërim (pronë, pauri) të madh.
56127621عاليهم ثياب سندس خضر وإستبرق وحلوا أساور من فضة وسقاهم ربهم شرابا طهورا
Kanë të veshura petka mëndafshi të hollë e të gjelbër (atllas) dhe të mëndafshit të trashë (brokat); janë të stoliur me bylyzykë të argjentë dhe Zoti i tyre ujep të pijnë pije të pastër.
56137622إن هذا كان لكم جزاء وكان سعيكم مشكورا
Ky është shpërblimi juaji, sepse angazhimi juaji ka qenë i pranishëm.
56147623إنا نحن نزلنا عليك القرآن تنزيلا
Ne të shpallëm ty Kur’anin në intervale (pjesë-pjesë).
56157624فاصبر لحكم ربك ولا تطع منهم آثما أو كفورا
Andaj ti bëhu i durueshëm deri në vendimin e Zotit tënd e mos dëgjo as mëkatarë, as jobesimtarë.
56167625واذكر اسم ربك بكرة وأصيلا
Adhuroje Zotin tënd mëngjes e mbrëmje.
56177626ومن الليل فاسجد له وسبحه ليلا طويلا
Dhe falu për hirë të Tij në një kohë të natës, mandej adhuroje Atë edhe natën më gjatë.
56187627إن هؤلاء يحبون العاجلة ويذرون وراءهم يوما ثقيلا
Vërtet, ata (idhujtarët) e duan shumë këtë jetë dhe e zënë asgjë ditën e rëndë që i pret.
56197628نحن خلقناهم وشددنا أسرهم وإذا شئنا بدلنا أمثالهم تبديلا
Ne i krijuam ata dhe Ne e përsosëm krijimin e tyre, e sikur të duam, Ne i zhdukim ata e sjellim të tjerë më të mirë se ata.


0 ... 550.9 551.9 552.9 553.9 554.9 555.9 556.9 557.9 558.9 559.9 561.9 562.9 563.9 564.9 565.9 566.9 567.9 568.9 569.9 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

4379293757018487843700234559586178679