بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
55197424فقال إن هذا إلا سحر يؤثر
E tha: “Ky (Kur’ani) nuk është tjetër, vetëm se magji që përcillet prej të tjerëve.
55207425إن هذا إلا قول البشر
Ky nuk është tjetër, përveç fjalë njerëzish!”
55217426سأصليه سقر
E Unë atë do ta hedhë në Sekar!
55227427وما أدراك ما سقر
E, ku e di ti se çka është Sekar?
55237428لا تبقي ولا تذر
Ai nuk lë send të mbetet pa e djegur.
55247429لواحة للبشر
Ai është që ua prish dhe ua nxin lëkurat.
55257430عليها تسعة عشر
Mbikëqyrës mbi të janë nëntëmbëdhjetë.
55267431وما جعلنا أصحاب النار إلا ملائكة وما جعلنا عدتهم إلا فتنة للذين كفروا ليستيقن الذين أوتوا الكتاب ويزداد الذين آمنوا إيمانا ولا يرتاب الذين أوتوا الكتاب والمؤمنون وليقول الذين في قلوبهم مرض والكافرون ماذا أراد الله بهذا مثلا كذلك يضل الله من يشاء ويهدي من يشاء وما يعلم جنود ربك إلا هو وما هي إلا ذكرى للبشر
E mbiqëkyrës të zjarrit, Ne nuk bëjmë tjetër, përveç engjëjve dhe numrin e tyre (të përmendur në Kur’an) nuk e bëmë për tjetër, por vetëm si sprovë për ata që nuk besuan, e që të binden ata që u është dhënë libri, e atyre që besuan t’u shtohet besimi, e atyre që u është dhëmë libri dhe besimtarët të mos kenë dyshim, dhe ata që zemrat i kanë të sëmura dhe jobesimtarët të thonë: “çka dashti All-llahu me këtë shembull?” Ja ashtu, All-llahu e lë të humbur atë që do, e ushtrinë e Zotit tënd nuk e di kush pos Atij, e ai (Sekari), nuk është tjetër vetëm se një përkujtim për njerëz.
55277432كلا والقمر
Jo, nuk është ashtu, Pasha hënën!
55287433والليل إذ أدبر
Edhe natën kur tërhiqet!


0 ... 541.8 542.8 543.8 544.8 545.8 546.8 547.8 548.8 549.8 550.8 552.8 553.8 554.8 555.8 556.8 557.8 558.8 559.8 560.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

27695181779141162862144403508325134647