بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
54717224حتى إذا رأوا ما يوعدون فسيعلمون من أضعف ناصرا وأقل عددا
Derisa të përjetojnë atë që u premtohet, dhe do ta marrin vesh se kush është më i dobët dhe më i vogël në numër.
54727225قل إن أدري أقريب ما توعدون أم يجعل له ربي أمدا
Thuaj: “Nuk e di a do të ndodh së shpejti ajo që u premtohet apo Zoti im do ta vonojë atë”.
54737226عالم الغيب فلا يظهر على غيبه أحدا
Ai e di të padukshmen dhe fshehtësit e veta nuk ia zbulon askujt,
54747227إلا من ارتضى من رسول فإنه يسلك من بين يديه ومن خلفه رصدا
Përveç atij me të cilin është i kënaqur nga të dërguarit. Prandaj, ai edhe përpara edhe pas tij vë rojën,
54757228ليعلم أن قد أبلغوا رسالات ربهم وأحاط بما لديهم وأحصى كل شيء عددا
Që ta dijë se kanë kumtuar traktatet e Zotit të vet. Ai e di në hollësi se çka ka tek ata; Ai e di numrin e çdo sendi që ekziston.
5476731بسم الله الرحمن الرحيم يا أيها المزمل
O i mbështjellur!
5477732قم الليل إلا قليلا
Ngritu natën, përveç një pjese të vogël,
5478733نصفه أو انقص منه قليلا
Gjysmës e saj ose diçka më pak se kjo;
5479734أو زد عليه ورتل القرآن ترتيلا
Ose, pak më shumë se ajo, dhe Kur’anin shqiptoje qartë e me kujdes!
5480735إنا سنلقي عليك قولا ثقيلا
Ne do të dërgojmë, njëmend, fjalë të rënda.


0 ... 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 548 549 550 551 552 553 554 555 556 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

46423712378610150952144433436474023213