بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
54097034والذين هم على صلاتهم يحافظون
edhe ata të cilët e kryejnë namazin (në kohën) e rregullt,
54107035أولئك في جنات مكرمون
ata në kopshtie të xhennetit do të nderohen.
54117036فمال الذين كفروا قبلك مهطعين
Përse jobesimtarët nxitojnë kah ti;
54127037عن اليمين وعن الشمال عزين
djathtas e majtas, tuba-tuba?!
54137038أيطمع كل امرئ منهم أن يدخل جنة نعيم
E që çdonjëri prej tyre dëshiron të hyjë në xhennetin e dhuntive (pa merita)? –
54147039كلا إنا خلقناهم مما يعلمون
Kurrsesi! Ne, me të vërtetë, i kemi krijuar ata, prej asaj që e dinë!
54157040فلا أقسم برب المشارق والمغارب إنا لقادرون
Dhe, Unë betohem me Zotin e lindjes dhe të perëndimit, që ne mundemi
54167041على أن نبدل خيرا منهم وما نحن بمسبوقين
t’i ndërrojmë ata me më të mirë prej tyre dhe Ne nuk jeni të penguar.
54177042فذرهم يخوضوا ويلعبوا حتى يلاقوا يومهم الذي يوعدون
Andaj, lëri ti ata le të zbaviten me gjëra të kota dhe të luajnë përderisa të hasin në Ditën e tyre të caktuar,
54187043يوم يخرجون من الأجداث سراعا كأنهم إلى نصب يوفضون
Dita në të cilën dalin nga varrezat duke vrapuar, thuajse po nxitojnë te idolet e tyre,


0 ... 530.8 531.8 532.8 533.8 534.8 535.8 536.8 537.8 538.8 539.8 541.8 542.8 543.8 544.8 545.8 546.8 547.8 548.8 549.8 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

273553061872135572868247223326062421