بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
50685689فروح وريحان وجنت نعيم
(për te ka) komoditet, mëshirë dhe furnizim të madh dhe kopshtet e dhuntive!
50695690وأما إن كان من أصحاب اليمين
E, nëse është (ai që është në agoni) nga të lumturit –
50705691فسلام لك من أصحاب اليمين
e, përshëndetje për ty nga ata që janë të lumtur!
50715692وأما إن كان من المكذبين الضالين
E, nëse është (ai që është në agoni) nga ata që kanë përgënjeshtruar – të humburve –
50725693فنزل من حميم
ata do të gostiten me ujë të vëluar –
50735694وتصلية جحيم
dhe përcëllim në zjarr të xhehennemit.
50745695إن هذا لهو حق اليقين
Në të vërtetë, e gjithë kjo, është e vërtetë e saktë.
50755696فسبح باسم ربك العظيم
Andaj lavdëroje emrin e Zotit tënd të Madhërueshëm!
5076571بسم الله الرحمن الرحيم سبح لله ما في السماوات والأرض وهو العزيز الحكيم
Perëndinë e falenderon çdo gjë që është në qiej dhe në Tokë, e Ai është i Plotëfuqishëm dhe i Gjithëdijshëm.
5077572له ملك السماوات والأرض يحيي ويميت وهو على كل شيء قدير
Pushteti i Tij është në qiej dhe në Tokë; jeta dhe vdekja janë vepër e Tij, dhe Ai është i pushtetshëm për çdo gjë.


0 ... 496.7 497.7 498.7 499.7 500.7 501.7 502.7 503.7 504.7 505.7 507.7 508.7 509.7 510.7 511.7 512.7 513.7 514.7 515.7 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

56122614318680417556472170496326114824