بسم الله الرحمن الرحيم

نتائج البحث: 6236
ترتيب الآيةرقم السورةرقم الآيةالاية
50435664أأنتم تزرعونه أم نحن الزارعون
A ju e bëni të mbijë ajo, apo Ne e bëjmë të mbijë?
50445665لو نشاء لجعلناه حطاما فظلتم تفكهون
Sikur Ne të dëshironim, do ta bënim atë të thyer (të shkatërruar) e ju do të mbeteshit gjithmonë të habitur (duke thënë).
50455666إنا لمغرمون
S’ka dyshim se ne mbetëm të dëmtuar.
50465667بل نحن محرومون
Po jo, ne mbetëm pa të (të varfëruar).
50475668أفرأيتم الماء الذي تشربون
A e shihni ujin që po e pini?
50485669أأنتم أنزلتموه من المزن أم نحن المنزلون
A ju e lëshoni atë prej reve, apo Ne jemi që e lëshojmë?
50495670لو نشاء جعلناه أجاجا فلولا تشكرون
Sikur Ne të dëshirojmë, e bëjmë atë të njelmët, përse nuk falënderoni?
50505671أفرأيتم النار التي تورون
A e keni parë zjarrin që ju e ndizni?
50515672أأنتم أنشأتم شجرتها أم نحن المنشئون
A ju krijuat drurin e tij, apo Ne jemi krijues?
50525673نحن جعلناها تذكرة ومتاعا للمقوين
Ne e bëmë atë si përkujtim (për zjarrin e Xhehennemit) dhe të nevojshëm për ata në vende të pabanuara (në shkretërirë).


0 ... 494.2 495.2 496.2 497.2 498.2 499.2 500.2 501.2 502.2 503.2 505.2 506.2 507.2 508.2 509.2 510.2 511.2 512.2 513.2 ... 623

إنتاج هذه المادة أخد: 0.02 ثانية


المغرب.كووم © ٢٠٠٩ - ١٤٣٠ © الحـمـد لله الـذي سـخـر لـنا هـذا :: وقف لله تعالى وصدقة جارية

621838331526125149913782441182626244452